הבלנדרים הטובים בעולם של חברת ויטמיקס מארה"ב עם ביצועים יוצאי דופן ואיכות ביצוע לאורך שנים

  • בלנדר נינג'ה מול ויטמיקס Pro750

הרשמה לסדנת בישול וטעימות ללא תשלום

מלאו את הפרטים שלכם כאן למטה ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים נוספים

 סקירת השוואה בין בלנדר נינג'ה לבלנדר ויטמיקס

 

 

ברוכים הבאים לסקירה המשווה בין בלנדר נינג'ה לויטמיקס. ההשוואה בין בלנדר Ninja Professional ו Vitamix Professional 750 מתייחסת למשתנים של: איכות חומרי הגלם, ביצועים כלליים והיכולת להכין שייקים באיכות גבוהה.
השוואה זו נועדה לבחון האם ה Ninja עומד בציפיות הגבוהות סביבו ותואם את מה שנאמר עליו בפרסומי החברה? האם בלנדר זה אכן עוצמתי במידה זהה לVitamix כפי שנטען – או שמא כל ההתלהבות סביבו היא התלהבות בלבד ללא סיבה?

בלנדר נינג'ה מול בלנדר ויטמיקס - סקירת השוואה מקיפה
 

Ninja Professional

בלנדר נינג'ה מעודד אורח
חיים בריא לכל המשפחה

1 שנת אחריות

בטוח לשימוש במדיח הכלים

1500 ואט/2 כוחות סוס

3 מהירויות + כפתור Pulse

להבים חדים

BPA FREE

מיוצר בסין

Vitamix Professional 750

הויטמיקס הינו אחד מהמותגים האמינים ביותר
בעל ביצועים גבוהים בטכנולוגית עיבוד מזון

7 שנות אחריות

לא ניתן להשתמש במדיח הכלים

1200 ואט/2.2 כוחות סוס

כפתור מהירויות משתנה + כפתור Pulse

להבים קהים

BPA FREE

מיוצר בארה"ב

 

טבלת השוואה זו מתייחסת להבדלים הטכניים בין שני הבלנדרים. בקצרה, שני המכשירים מציעים אחריות בתנאים שונים. Vitamix מציעים אחריות מלאה של 7 שנים שמשמעותה שכל חלק  שמתקלקל במהלך תקופה זו, יוחלף על ידי החברה (כולל כל פריט במארז) מבלי שהאחריות תיפגע, והחברה אפילו מכסה את הוצאות המשלוח. לעומת זאת, נינג'ה מציעים אחריות מוגבלת של  שנה אחת בלבד, שלא מכסה את כל החלקים שבמארז. לרוע המזל, נינג'ה אינה מכסה גם את עלויות המשלוח. 

ברמת התפעול, הנינג'ה צורך מעט יותר חשמל וניתן לשטוף את מיכל המעבד במדיח הכלים. את מיכל הויטמיקס שאינו עשוי זכוכית לא מומלץ לשטוף במדיח הכלים. הניקוי הידני של כל אחד מהמיכלים קל – כל שנדרש הוא למלא רבע מהמיכל במים ולהוסיף מעט נוזל ניקוי, להפעיל את הבלנדר על Pulse למספר שניות – וזהו.

שני המכשירים הם BPA FREE  ומגיעים עם מגוון הגדרות תפעוליות. לשני המכשירים כפתור pulse וכפתור ידני לבחירת מהירות. הנינג'ה מציע 4 מהירויות מתוכנתות מראש בעוד הויטמיקס מציע גמישות רבה יותר – כך שניתן ידנית לכוון את המהירות הרצויה, כפי שמכוונים תאורת חדר מסוג dimmer. הודות לרמה הגבוהה של ביצועי שני המנועים, הנינג'ה והויטמיקס זהים בעוצמת הרעש שעושים.

 

איכות חומרי הגלם מהם מיוצרים המכשירים

הנתון הכי משמעותי לגבי הויטמיקס הוא ייצורו בארה"ב. המנוע בעל 2 כוחות הסוס עוצמתי מספיק לריסוק המרכיבים הקשים ביותר, והודות לעיצוב המעולה של הלהב, הויטמיקס מסוגל לרסק גם את המרכיבים הקטנים ביותר כדוגמת זרעי פשתן.

רוב חלקי הויטמיקס עשויים מתכת ולכן הוא עמיד בצורה יוצאת דופן. הלהבים של הויטמיקס מחוברים לליבת המכשיר, העשויה מתכת יציבה, וכך אין סיכוי לשבר כלשהו במהלך התפעול. חיבור המיכל לבסיס הוא פשוט וניתן לשלוף אותו מכל זווית. העמידות המשופרת של הבלנדר מבטיחה את עמידותו לטווח ארוך ולכן החברה מרגישה מספיק בטוחה להציע עבורו אחריות מורחבת. 

 Ninja Professional מיוצר בסין מחלקים שאיכותם נמוכה יותר  בהשוואה לויטמיקס. בדומה לויטמיקס, גם לנינג'ה מנוע עם 2 כוחות סוס, אך שלא כמו הויטמיקס, רבים מחלקיו עשויים פלסטיק ולכן הם מועדים יותר לשחיקה והרס לאורך זמן. קיימות עדויות על חתיכות פלסטיק קטנות שנשברו במהלך תפעול מעבד הנינג'ה, מכיוון שהלהבים מחוברים לליבת המכשיר.

 

בלנדר נינג'ה חומרי הגלם של השושנה עשויים פלסטיק

חיבור המיכל לבסיס היחידה מצריך תרגול קל, מכיוון שיש ליישר אותו באופן מוזר מעט על מנת לנעול אותו בעמדה. מעבד הנינג'ה מתיימר להיות בעל 6 מהירויות, אולם על גבי לוח התפעול ישנם 4 כפתורים בלבד, כולל כפתור Pulse high  ו low .
מעבד ה Ninja Professional גבוה יותר מה Vitamix Professional 750  מכיוון שמערכת הלהבים הייחודית שלו מחייבת שטח גדול יותר.  כמו שאומרת הפרסומת: לנינג'ה מערכת להבים חדה באופן יוצא דופן, העשויה 3 שכבות של להבים ומסוגלת למעוך קרח, פירות וירקות. פקקי השאיבה (The suction caps) הממוקמים בתחתית הבלנדר הם אביזרים חיוניים ונגישים, המבטיחים שהבלנדרד לא יזוז במהלך פעולתו. אם כמוני, גם אתם מאמינים שתשתמשו בבלנדר כמעט בכל יום, הויטמיקס הוא הבחירה הטובה ביותר עבורכם. אם אתם לא חושבים שתשתמשו בו לעיתים קרובות כל כך, או שאתם "טירונים" בתחום – הנינג'ה הוא אופציה נהדרת במחיר כניסה ראוי.

בלנדר ויטמיקס מיוצר בארה"ב

החלק החשוב ביותר: התוצאות בשטח

לאחר השוואת המפרטים הטכניים של שני המעבדים,  הגיע הזמן לבדוק את התפקוד שלהם. בשלב הראשון, חשוב לשים לב שתהא בחירתכם אשר תהיה, באמצעות שני הבלנדרים תצליחו להכין מרקים טעימים ושייקים עמוסי ערכים תזונתיים – ש"יקפיצו" את המערכת החיסונית שלכם ואת המצב הבריאותי שלכם. ההחלטה לאמץ אורח חיים המבוסס על תזונה מאוזנת הוכחה גם כשיטה יעילה ומוכחת להפחתה במשקל (בשילוב פעילות ספורט קבועה). המידה שבה תצליחו להכין ארוחות טעימות ובריאות תלויה במרכיבים שתבחרו – ויש לכם שליטה מלאה על כך. בהשוואה למוצרי מדף מוכנים, במוצרים שתכינו לא תמצאו תוספת סוכר, שומנים או צבעי מאכל וטעם מלאכותיים – אלא אם תחליטו להוסיף אותם. ועכשיו….לתוצאות!

כשמדובר בהכנת מרק חם, לשני הבלנדרים אין רכיב לחימום, ושניהם מסתמכים על חום המנוע לחימום המרק. במבחן השוואתי, הויטמיקס מציע מרקם חמים יותר, קרמי יותר ואחיד יותר. הנינג'ה, מצד שני, מציע מרקם חמים ופחות חלק שמורגשות בו "עקבות" של סיבים, וזה בסדר גמור אם אתם מעדיפים, כמוני,  מרקים עם יותר מרקם.

בהשוואה בין ויטמיקס לנינג'ה, אחרים, ואני בינהם, נוטים להעדיף את הויטמיקס. הויטמיקס עמיד יותר  – הוא מיוצר בארה"ב,  מחומרים חזקים, עם חלקים פנימיים עשויים מתכת. השייקים והמרקים שמכינים בויטמיקס הנם בעלי מרקם חלק ואחיד יותר, בהשוואה לנינג'ה.

בנוסף, תפקוד ה Vitamix Professional 750 במבדקי צרכנות טוב יותר והוא מגיע עם 7 שנות אחריות. הוא אמנם מעט יותר יקר, אך שווה את ההשקעה. הוא יעמוד מצוין במבחן הזמן ובאמצעותו תפיקו מאכלים מעולים ברמת מסעדה, בכל פעם מחדש.

מאמר זה הינו תרגום של המאמר Ninja Blender vs Vitamix Professional 750 מאת נייג'ל, מתוך האתר Blender Republic

בלנדר נינג'ה מול ויטמיקס - בויטמיקס מקבלים שייקים חלקים יותר