אוסף המאמרים הגדול ביותר ברשת בנושאי תזונה, כושר ואורח חיים בריא.

  • איזו רמת חומציות טובה לגוף?

איזון חומציות הגוף כבסיס לבריאות טובה

למרביתנו, מהעת שהיינו ילדים, ישנו פחד, שהוטמע בנו ע"י הורינו שהמחלה "תתפוס" אותנו ושווירוסים וחיידקים מתעופפים סביבנו ומחפשים את הקורבן הבא. זה מצטרף לאמירות כגון:" שים את הסוודר, או שתצטנן". למרות זאת, האמת היא שמרביתנו מייצרים רעלים בתוך הגוף ולכן נגרמת עייפות ונגרמות מחלות. זה לא קורה לך במיוחד, אלא אתה גורם לכך לקרות.

הנה דוגמא. נניח שיש לך דג זהב באקוואריום ויום אחד אתה שם לב שהדג אינו נראה בריא. בנוסף, אתה גם שם לב שהמים בהם שוחה הדג מלוכלכים מעט. מה יותר הגיוני? להוציא את הדג החוצה ולנסות לתקן אותו או להחליף את המים? מרבית הסיכויים שהמים גורמים לכך שהדג נראה לא בריא, והבעייה אינה בדג עצמו. לכן, אם המים יוחלפו הדג יחזור להיות בריא. העובדה שהדג אינו בריא היא רק סימפטום לסביבה לא בריאה, ולא הבעיה עצמה.

עובדה היא שהמים מהווים 70% מגופנו. ומרבית הזמן עקב התזונה שלנו, עקב מצבינו הנפשי ואורח החיים שלנו, המים בגוף הופכים להיות יותר מדי חומציים. למרות שהממסד הרפואי מודע לכך הוא משקיע הרבה יותר תשומת לב ומשאבים בלחימה בסימפטומים, במקום הכרה וטיפול בשורש הבעייה.

ישנם דברים שניתן לעשות בנוסף לתזונה, שישפרו את איזון חומצה בסיס. אלו כוללים: לקיחת תוספי אנזימים, תוספים אורגניים לסידן ומגנזיום, ויטמין A ו- D ושתיית מיצי ירקות (לדוגמא: גזר, סלרי, סלק) ושתיית מיץ לימון ממותק במיפל.

ניתן לטפל בחומציות יתר בטווח הקצר באמצעות תוספים יוצרי בסיס. אבל בהמשך, יש לבחור תזונה שבה יש איזון של מזונות יוצרי בסיס ומזונות יוצרי חומצה. למרבה המזל מרבית המזונות המתאימים הם גם בעלי מדד גליקמי נמוך, כך שהם תורמים גם לקריטריון חשוב זה של התזונה.

556013_low
איזו רמת חומציות טובה לגוף?