אוסף המאמרים הגדול ביותר ברשת בנושאי תזונה, כושר ואורח חיים בריא.

  • אלוורה

אלוורה

אלו ורה  הנה צמח עתיר גופרית בצבע ירוק השייך למשפחת הקקטוסים. צמח האלו ורה גדל במדבר. לעלים ישנה יכולת לאגור כמות גבוה של מים, לשימוש בתקופות ארוכות שבהן אין גשמים. המצמח מכיל כ- 99 אחוזים של מים ב- PH ממוצע של 4.5. שאר החומר המוצק מכיל למעלה מ- 75 מרכיבים תזונתיים ביניהם: ויטמינים (A, B1, B2, B3, B6 חומצה פולית, C, E), מינרלים (אשלגן, סידן, כרומיום, מגנזיום, נחושת, אבץ, כלוריד, נתרן), אנזימים (כגון אמילז וליפז המסייעים בפירוק של סוכרים ושומנים וחומצות אמינו (20 מתוך 22 חומצות האמינו הנדרשות לגוף ו- 7 מתוך 8 חומצות האמינו שהגוף אינו מסוגל לייצר בעצמו).
כתבי יד מסורתיים המתוארכים עד כדי 1500 לפני הספירה, מעידים על השימושים של צמח האלו ורה בשנים עברו. כתבים אלו מתארים את מיץ האלו ורה כמשקה בריאות, המשפר את העיכול, מחדש את הגוף ומקדם אריכות ימים. המצרים השתמשו באלו ורה במשך מאות שנים ביחד עם הרומאים, היונים, מקסיקאים, ערבים, הודים וסינים. בין השימושים הנפוצים ביותר של אלו ורה היו מלחמה בזיהומים ושימוש על כוויות. המלכות המצריות קליאופטרה ונפרטיטי החשיבו את האלו ורה כאחד מסודות היופי. ממצאים ארכיאולוגיים מעידים על כך שבתרבויות קודמות צמח האלוורה נחשב בגין סגולותיו הרבות. ציורים של אלו ורה נמצאו על קירות וארונות מתים מתקופות של עד 4000 שנה לפנה"ס.
בתקופה המודרנית, אנשים ערים יותר לשימושים החיצוניים של האלו ורה ופחות לתועלות של שתיית המיץ. קליפת הצמח והג'ל משמשים לטיפול בעור: אקנה, כוויות, עקיצות, קסקסים, פצעים פסוריאזיס ועוד.
התקדמות טכנולוגית ביכולות העיבוד של האלו ורה אפשרו ייצור של מוצרים אלו ורה איכותיים יותר. מחקרים משנים 1987 עד 1997 גילו שימושים למערכת החיסון, ריפוי פצעים ומניעת מחלות. שתיית מיץ אלו ורה איכותי ומריחת אלו ורה על העור, יכולים לסייע לבריאות אנשים ואף לבעלי חיים. קיימים למעלה מ- 300 זנים שונים של אלוורה. סוג זן האלו ורה, אופן העיבוד וכמות האלו ורה במוצר קובעים את איכות המוצר.

Plant20Aloe20Vera20New
CutAloeLeaf