אוסף המאמרים הגדול ביותר ברשת בנושאי תזונה, כושר ואורח חיים בריא.

  • בעיות בריאותיות הנובעות מעודף חומציות

בעיות בריאותיות הנגרמות כתוצאה מעודף חומציות

המחקרים מראים שאם הגוף אינו נוטה מעט לכיוון הבסיסי הוא אינו מסוגל לרפא את עצמו. לכן לא משנה באילו אמצעים נבחר כדי לרפא את עצמנו, הם לא יהיו יעילים אם רמת ה- PH לא תהיה מאוזנת. לדוגמא, אם רמת ה- PH אינה מאוזנת לא ניתן לספוג ביעילות ויטמינים, מירלים ותוספי מזון. רמת ה- PH של גופך משפיעה על הכל.

חומציות יתר מקטינה את יכולתו של הגוף לספוג מינרלים, ויטמינים וכדומה, מפחיתה את ייצור האנרגיה בתאים, מפחיתה את יכולת תיקון תאים שניזוקו, מקטינה את יכולת הגוף להיפטר ממתכות כבדות, מסייעת ביצירת תאי גידולים וגורמת לגוף להיות חשוף יותר לעייפות וחולי.

PH חומצי יכול להגרם מתזונה לקויה, מתח נפשי, עומס רעלים בגוף, תגובות חיסוניות, או כל תהליך המונע חמצן ומזינים אחרים מן התאים. הגוף ינסה לאזן את החומציות ע"י שימוש במינרלים בסיסיים. אם התזונה אינה מכילה מספיק מינרלים כדי לפצות על עודף החומציות, יווצר עודף של חומצה בתאים. עודף חומציות יכול לגרום לבעיות הבאות:

  • נזק ללב, משקל יתר, סוכרת, בעיות בשלפוחית השתן, אבנים בכליות, מערכת חיסונית חלשה, נזקי רדיקלים חופשיים, בעיות הורמונליות, הזדקנות מוקדמת, אוסטאופרוזיס ובעיות מפרקים, עוויתות, כאבי שרירים
  • עיכול איטי, התפתחות פטריות וקנדידה, חוסר אנרגייה ועייפות, טמפרטורת גוף נמוכה, נטייה לדלקות, העדר התלהבות מרץ ושמחה, נטיות דיכאוניות, נטייה לעצבנות, חיוורון, כאבי ראש, דלקות בעפעפיים
  • שיניים חלשות וכואבות, חניכיים מודלקות ורגישות כיבים בפה ובקיבה, סדקים בפינות השפתיים, עודף חומציות בקיבה, גסטריטיס, ציפורניים דקות הנשברות בקלות, שיער חלש וחסר ברק, עור יבש, גירויים בעור נוצרים בקלות.
anphscal
blue20lines