אוסף המאמרים הגדול ביותר ברשת בנושאי תזונה, כושר ואורח חיים בריא.

 • תזונה ואנטי אייג'ינג

  טופס רישום לסדנאות

  מלאו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם בהקדם


  הסדנא המבוקשת*

  מהי נטורופתיה?

  הנטורופתיה היא גישה טיפולית הגורסת כי לגוף האדם יש יכולת ריפוי עצמית וכי אורח חיים הכולל שילוב של אכילה בריאה, פעילות גופנית ואיזון נפשי הוא הכרחי לבריאות תקינה. פירוש המילה נטורופתיה "רפואה טבעית": חיבור של שתי מילים: natur שהוא טבע ו opathy ריפוי.

  קצת היסטוריה:
  זכויות היוצרים לגישה הנטורופתית שמורות להיפוקרטס, הרופא היווני אשר כולנו מכירים את שמו משבועת הרופאים. אומנם בית ספר שהקים היפוקרטס נחשב לבית הספר לרפואה הראשון בעולם והוא אחראי גם לכתיבת כמה ספרי רפואה, אבל היפוקרטס היה לא רק מאבות הרפואה המערבית. מדהים, אבל כבר לפני כ – 2500 שנה טען הרופא היווני כי למחלות ישנן סיבות טבעיות וכי לגוף ישנה יכולות לרפא את עצמו ממחלות אלו.

  הנטורופתים המודרניים לקחו את תפיסתו של היפוקרטס כמה צעדים קדימה. כיום הנטורופתיה לא מדברת כלל וכלל על מגוון של מחלות כמו שפעת, סכרת או אסטמה והיא גם לא מציעה כדור להורדת החום או להפגת הכאבים. וזאת מכיוון שהנטורופתיה רואה את האדם בגישה הוליסטית, כלומר, מסתכלת על האדם כמכלול שלם, והאבחון והטיפול יתייחסו לכל ההיבטים במכלול חייו של המטופל.

  על פי גישה רחבה זו, בריאות מיטבית מושגת כאשר ישנו שיווי משקל או איזון נפשי וגופני ומחלה היא גוף ונפש אשר יצאו מאותו איזון.
  אצל כל אדם יתבטא חוסר האיזון בצורה שונה: אחד יסבול מדלקות של מערכת העיכול כגון קוליטיס או קרוהן ואצל אחר עלה לחץ הדם או שהגוף יחליט לתקוף את עצמו במה שידוע כמחלות אוטואימונית שבהן המערכת החיסונית של הגוף תוקפת את הגוף עצמו במקום לתקוף גורמי מחלות.
  הטיפול הנטורופתי
  המטפל הנטורופתי יפגוש את המטופל לשיחת אבחון ובה ישאל על כל היבטי חייו, כולל מקום עבודה, שעות ואיכות השינה שלו או שלה, הרגלי אכילה, פעילות גופנית, יחסים במשפחה ועם חברים והיסטוריה משפחתית רפואית. וגם סביבת המגורים תזכה להתייחסות. לא תמיד אנחנו יודעים אבל מגורים באזור רועש משפיעים השפעה גדולה על איכות החיים והבריאות שלנו. בקצרה נאמר כי המטפל הנטורופתי יבצע בשיחת האיבחון "סריקת רנטגן" לנשמה ולגוף של כל היבטי חייו של המטופל. כאשר האיבחון יעלה מהו הגורם שהוציא את המטופל משיווי המשקל, יתאים לו המטפל תפריט אישי המתאים לכל אדם על פי גילו, עיסוקו והנטיות התורשתיות שלו. חוסר איזון נפשי יטופל הן באמצעות צמחי מרפא והן באמצעות שיטות להורדת הלחץ אם זה על ידי סילוק הגורמים המלחיצים ואם זה על ידי שיטות שהוכחו כי הן מרגיעות כמו יוגה ומדיטציה. המטופל יזכה לעידוד לשנות את אורח חייו לפעיל גופנית כדי להגביר את אנרגיית החיים והוצאת פסולת מהגוף באמצעות התעמלות, עיסויים, ורפסולוגיה, ויופנה לטיפולים לנשמה כמו מדיטציה, רייקי ואבני קריסטל.
  שיטת הטיפול הנטורופתית מתאימה הן למצבים הדורשים טיפול חד פעמי כמו הצטננות והן למחלות כרוניות כמו סכרת. תפקידו של המטפל הנטורופתי לעודד את כוחות הטיפול הטבעיים של הגוף, לטפל בשורש הבעיה ולא בסימפטומים שלה.

  נטורופתיה ואנטי-אייג'ינג

  הנטורופתיה כרפואה מונעת קשורה ישירות לאנטי-אייג'ינג, הדרכים לעיכוב ההזדקנות. תוחלת החיים במאה ה 21 הולכת וגדלה ואם פעם כבר בגיל 50 הורינו הורידו הילוך, הרי שהיום הם ממשיכים לעבוד במרץ רב ולא חושבים כלל על פרישה. בהתאמה התפתח כל תחום האנטי אייג'ינג והצערת העור. אך לפני שרצים אל סכין המנתחים חשבו על הגוף שלכם כעל מכונית. אם תזינו אותה בדלק לא תואם, תשכחו להכניס אותה לטיפולים שוטפים במוסך ותנהגו בפראות, המכונית הזו תשבוק חיים מהר מאוד או שתבלה את מרבית הזמן בתיקונים. כך גם הנטורופתים תופסים את אורח החיים הבריא. אנחנו צריכים להזין את עצמנו במזון שבריא לנו, להתרחק ממזונות מתועשים, לחיות חיים מאוזנים מבחינה נפשית ולדאוג לעצמנו לא רק כשאנחנו חולים. אם נעשה כך, הסיכוי שלנו לחיים ארוכים ובריאים נראה ממש מבטיח.

  iljij
  ספגטי מירקות עם פורס ירקות ספירלי של Lurch
  אימון כושר ביתי עם בליקון