ניקוי רעלים באימון טרמפולינה

ניקוי רעלים מהגוף באמצעות קפיצה על טרמפולינה

 

Bellicon-Detox-New-Horizon-Health-Magazine-800-600

 

המערכת הלימפטית מנקזת לתוכה את הפסולת המטאבולית של הגוף. היא מאפשרת היפטרות מרעלים כמו תאי סרטן מתים, פסולת חנקתית, שומן, דלקות, וירוסים, מתכות כבדות, ופסולת נוספת מסוגים שונים, שמשחררים התאים. התנועה שמבצעים בריבאונדינג, מספקת את הגירוי לזרימה חופשית במערכת, המאפשרת ניקוז של הרעלים הפוטנציאלים שהוזכרו.

שלא כמו מערכת הדם, למערכת הלימפה אין משאבה משלה. אין לה שריר לב שמניע את הנוזלים בתוך צינורות הלימפה. ישנן שלוש דרכים להפעלת זרם התנועה הלימפטי בחזרה מהרקמות אותן הוא משרת, אל תוך מחזור הריאה הראשי: כווץ שרירי (אותו מספקים תרגילי התעמלות ותנועה), לחץ כוח המשיכה, ומסאז' פנימי לשסתומים של צינורות הלימפה.

תרגול טרמפולינה תורם לשלושת הדרכים לניקוז תוצרי פסולת מהגוף ומהתאים. בנוסף, בעת התרגול, דם עורקי נכנס לנימים, על מנת לצייד את התאים בנוזל רקמה טרי שמכיל מזון וחמצן. התרגול מניע ביעילות ומזרים את נוזל הלימפה ואת הדם באופן חוזר ונשנה במהלך התרגול.

תרגול טרמפולינה הנו תרגיל לימפטי. כפי שהוזכר קודם לכן, יש לזה אותה השפעה על הגוף כמו קפיצה בחבל, אך ללא אפקט הזעזוע על מפרקי הקרסוליים, הברכיים והגב התחתון, שנגרמים מהמגע ברצפה. ואף יותר טוב מקפיצה בחבל, הלחץ ההידראולי פועל על תעלות הלימפה, להניע נוזלים המכילים תוצרי פסולת מחילוף החומרים אל מחוץ לגוף באמצעות הווריד התת-בריחי השמאלי.

 

 

לצד האימון בטרמפולינה ישנה חשיבות גבוהה לשינוי תזונתי מתאים, בייחוד כאשר רוצים לעבור תהליך של ניקוי רעלים מהגוף. כחלק מהשינוי התזונתי חשוב להגביר צריכה של פירות וירקות ובייחוד ירקות ועלים ירוקים המנקים את הכבד ומסלקים רעלים. דרך מצויינת להכניס כמות גבוהה של עלים ירוקים לתזונה וצריכה של האנזימים המקרטוביוטיים החיוניים שלהם, היא על ידי שתיית מיצים שלהם. את הבוקר מומלץ לפתוח בשתיית מיץ עשב חיטה למשל, ובמהלך היום לסחוט מיצים של סלרי, פטרוזיליה, נבטים, חסה ועלי עולש שמזרזים את סילוק הרעלים מהגוף. מיץ נוסף שמתאים מאוד לניקוי רעלים הוא שילוב של גזר, סלק, תפוח, פלח ג'ינג'ר ופלח לימון. לבריאות!