השוואה בין מסחטות

מבחר מסחטות מיצים בטכנולוגיית סחיטה איטית, המפיקות מיץ איכותי מפירות וירקות קשים ורכים, עלים ועשב חיטה

  • השוואה בין מסחטות

השוואת מסחטות מיצים בסחיטה איטית

זה לא מכבר למדנו להכיר ביתרונות המשמעותיים שבסחיטה האיטית. בשונה ממרבית המסחטות הקיימות בשוק המתבססות על טכנולוגיה צנטריפוגלית, תוצרן של אלו האיטיות מאופיין בשמירה גבוהה יותר על ערכים תזונתיים (ויטמינים ומינרלים) וטריות המיץ. יתרה מכך לאלו המשלבים במיץ עשב חיטה ועלים ירוקים – הדבר כמעט בלתי אפשרי במסחטות בטכנולוגיה צנטריפוגלית.

מאמר זה יתמקד ביתרונות השונים שבשימוש במסחטות איטיות ויבצע השוואה בין המסחטות השונות שתעזור לקורא לבחור את זו המתאימה לצרכיו הייחודיים.

מבנה המסחטה: מסחטות אופקיות / מסחטות אנכיות

בסחיטה איטית קיימות שתי משפחות עיקריות של טכנולוגיות. מסחטות אופקיות ומסחטות אנכיות. בשני הסוגים, הסחיטה מתבססת על מעיכה של הפרי או הירק באמצעות סליל, כנגד מסננת צפופה. בשתיהן, תנועת הפרי או הירק היא אנכית, השוני הוא בתנועת בורג הסחיטה המניע את הפרי או הירק (אנכי או אופקי בהתאמה)

ההבדלים העיקריים בין שתי המשפחות הם:

מה סוחטים:
מסחטות אנכיות הן ורסטיליות יותר בסחיטה. סוחטות בקלות ומגוון רב יותר של מזונות ממסחטות אופקיות כך לדוגמא בסחיטה של פירות רכים, כגון פירות הדר,
אבטיח וכדומה.
לעומתן מסחטות אופקיות ורסטיליות יותר בעיבוד מזון. לדוגמא, יצירת ממרחים מאגוזים, ויצירת אטריות מבצקים שונים.
לאלו הסוחטים הרבה עלים ירוקים ועשב חיטה (יש לכך יתרונות בריאותיים גדולים מאוד), ישנה העדפה למסחטות האופקיות.

אופן העבודה:
מהירות הסחיטה היא דומה בשני הסוגים, אולם הטכנולוגיה האנכית מאפשרת פתח כניסה רחב יותר, ופחות חיתוך של הפירות והירקות, כך שיש בכך קיצור של משך הסחיטה,וזהו יתרון שקיים במסחטות אנכיות
עם פיית הזנה רחבה.

מקום על השיש:
ככלל, מסחטות אופקיות תופסות יותר מקום על השיש, אולם קיימות היום מסחטות אופקיות שהשטח שהן תופסות אינו גדול והן יכולות לשבת בקצה המרוחק של השיש, תוך פגיעה מינימלית במשטח העבודה.

ניקוי:

יתרון נוסף של המסחטות האופקיות על פני האנכיות הוא בניקוי (בפרט כאשר ישנו רק סליל אחד). למסחטות אופקיות יש בדרך כלל פחות חלקים, הם בדרך כלל קטנים יותר. במסחטה האופקית גודל המסננת, שהיא החלק שהכי קשה לניקוי, קטן משמעותית מאשר במסחטה אנכית.

על מנת לא להשאיר אתכם מבולבלים, נערוך טבלת השוואה בין שתי מסחטות מעולות של חברת אומגה, אחת אנכית והשנייה אופקית

לאחר שהחלטתם איזו טכנולוגיה רצויה לכם באופן כללי, נותר לבחור את המסחטה המתאימה לצרכיכם.
לנוחיותכם מצ"ב שתי טבלאות השוואה של מסחטות שונות באותה הטכנלוגיה

השוואת מסחטות מיצים אופקיות

השוואת מסחטות מיצים אנכיות

ולמי שעדיין מתלבט, ישנה האפשרות להגיע להדגמה אישית בחנות אופק חדש שבאזור התעשיה החדש ספיר בנתניה, בתיאום מראש דרך טופס יצירת קשר.