מבחר מסחטות מיצים בטכנולוגיית סחיטה איטית, המפיקות מיץ איכותי מפירות וירקות קשים ורכים, עלים ועשב חיטה

 • המדריך המלא לרכישת מסחטת מיצים

כללי הזהב לרכישת מסחטת מיצים אומגה Omega, יורום Hurom, דאבו Davo, קובינגס Kuvings

 

קיימים דגמים רבים של מסחטת מיצים ביתית ומגוון רחב של יצרנים –

אומגה OMEGA, קובינגס KUVINGS, יורום HUROM,  דאבו BIOMIX  ועוד רבים. איך תדעו שאתם קונים מסחטה איטית איכותית? בואו לקרוא על 10 כללי הזהב לבחירת מסחטת מיצים קשים.

מסחטת מיצים טובה היא מצרך מבוקש בכל בית, קיים מבחר דגמים מיצרנים שונים כגון: אומגה Omega, יורום Hurom, דאבו Davo או קובינגס Kuvings. השוק פרוץ וקיימים בו דגמים רבים של מסחטות מיצים באיכויות שונות. ההבדל בין מיץ המופק במסחטת מיצים באיכות גבוהה אל מול איכות נמוכה יבוא לידי ביטוי בצלילות המיץ, המיצוי, והערכים התזונתיים הנשמרים בו. בנוסף, עמידות החלקים מהם בנויה המסחטה משתנה ממסחטה למסחטה ועשויה להשפיע הן על התוצר והן על חווית המשתמש. במסחטה באיכות לא טובה גם איכות הרכיבים נמוכה, ומכאן, אורח חיים נמוך אל מול ממסחטות מיצים אחרות.

אם כך, כיצד נדע באיזו מסחטה לבחור? קבלו את כללי הזהב שעל פיהם תוכלו לבצע את הרכישה המשתלמת ביותר.

1. חברה בינלאומית מול מותג פרטי (Private Label) ישראלי

חברות ישראליות רבות מייבאות מסחטות מיצים מחברות לא מוכרות, לרבות חברות סיניות, ומצמידות למוצר את השם שלהן (בונות מותג). הצרכן חושב שהוא רוכש מסחטת מיצים ממותג בינלאומי מוכר, אך למעשה מדובר בחברה ישראלית, ואיכות המסחטה מותנית באיכות היצרן והמפעל ממנו נרכשה (הפרסום והמיתוג עשויים להוליך שולל). זאת בשונה ממותג מסחטות בינלאומי מוכר. יתרה מכך, החוסן של מותג בינלאומי גדול הינו גבוה יותר, ההסתברות שלאחר תקופה לא ניתן יהיה לאתר את המותג הינה נמוכה מאד. ביטחון זה גם יבטיח תמיכה ושירות במסחטה לאורך זמן.

כאשר אתם נתקלים במותג שאינו בינלאומי, אלא מותג ישראלי, עליכם לבדוק מיהו היצרן ולבדוק מהי ארץ הייצור של המסחטה. בדיקת ארץ הייצור חשובה גם כאשר מדובר בחברות בינלאומיות ידועות. ישנן חברות בינלאומיות שמייצרות דגמים שונים במדינות שונות, לדוגמא חברה בינלאומית שהבסיס שלה בקוריאה, אך מייצרת חלק מהדגמים של המסחטות בסין.

2. אחריות מורחבת ללא תוספת תשלום

האחריות על מסחטות מיצים מתחלקת בדרך כלל לשניים: אחריות על המנוע ואחריות על החלקים הנעים. המנוע הוא בדרך כלל החלק האמין יותר במסחטות מיץ. הוא פחות צפוי לתקלות ולקלקולים ומניסיוננו ההסתברות לתקלת מנוע היא אפסית. מתוך אלפי מסחטות אומגה שנמכרו באופק חדש עד היום, לא הייתה תקלת מנוע אחת!
החלקים הנעים של המסחטה עדינים ולכן חשוב שתנתן אחריות כמה שיותר רחבה על חלקים אלו. יש לשים לב בעת רכישת מסחטה ולוודא כי ניתנת אחריות הן על החלקים הנעים והן על המנוע. לא אחת יציינו בפניכם כי יש 10 שנים אחריות על המסחטה, אולם האותיות הקטנות ילמדו שהאחריות רק על המנוע ולמעשה על שאר החלקים יש לכם רק שנה. במידה ותרצו להרחיב את האחריות תצטרכו לשלם בעבורה.

3. אין חשיבות למהירות הסחיטה כל עוד מדובר על מסחטה איטית

מסחטה איטית היא מסחטה הפועלת בטכנולוגיה סלילית, עם עיקרון פעולה זהה לפעולה של כבישה קרה. במנגנון סחיטה איטית הערכים התזונתיים של הפירות, הירקות ויתר המזונות הנסחטים נשמרים יותר מאשר במסחטה צנטרפוגלית. זאת, בעיקר בשל מנגנון החיתוך. במקום להבי מתכת המזרזות את תהליך החמצון, במסחטה איטית קיים סליל, שאינו מתכתי, הדוחס את המזון ומפיק ממנו את המיץ.
כל עוד הסחיטה מתבצעת בעזרת מסחטה איטית, הפועלת עם סליל סחיטה – אין חשיבות גבוהה למהירות הסיבוב של הסליל. אמירה שגויה היא שמסחטה עם 47 סל"ד (סיבובים לדקה) שומרת על הערכים התזונתיים יותר ממסחטה עם 60 סל"ד. אם תיקחו לדוגמא את מסחטת גרין סטאר עלית, הנמכרת באופק חדש, שמהירות הסיבוב שלה היא 110, תגלו שמדובר במסחטה עם איכות מיץ יוצאת דופן, שקיבלה תשבוחות רבות במבחני השוואת איכות מיצים, ביחס למסחטות איטיות אחרות. זה ממחיש שגם במהירות של 110, הסחיטה עדיין נחשבת לסחיטה איטית, ונהנית מיתרונות השמירה על הערכים התזונתיים.

4. באיזו מסחטה איטית ניצול הירק הכי טוב? 

לעיתים יספרו לכם על מסחטת מיצים כזו או אחרת שהיא בעלת ניצול סחיטת ירק מעולה וטובה יותר מכל שאר המסחטות, כאשר למעשה כקונים, אין לכם יכולת לדעת זאת בפועל. למסחטות הנמכרות באופק חדש יש ניצול ירק ופרי מעולים, ובמידת הצורך נשמח להדגים לכל מי שיחפוץ בכך. תוכלו גם לבדוק זאת בביקורות בינלאומיות ב- Youtube או באמאזון או ביקורות בארץ בזאפ. הגמה חיה תעזור בבחירה מושכלת. רבים מהסרטונים בחו"ל יראו לכם איך המסחטה סוחטת גזרים קטנים, אבל משם לא תוכלו להסיק איך היא מתמודדת מול גזרים גדולים וקשים, המאפיינים את התוצרת המקומית בישראל. כאשר אתם קוראים ביקורות בידקו מתי היא נתנה. פעמים רבות חברות משפרות את הדגם, ואז הביקורת הופכת להיות לא רלוונטית. המסחטה הטובה של אתמל, לא תזכה בהכרח בציונים גבוהים היום. השינויים הטכנולוגיים המהירים לא פוסחים על נישה זו.

באופק חדש נשמח לבצע עבורך הדגמה אישית על מנת שתוכל להכיר ולבחור בין המסחטות השונות והדגמים השונים. לתאום, מלאו את הטופס למעלה בצד ימין של העמוד ותוכלו לקבל באופן ישיר הדגמה על מסחטות המיצים שלנו, על מנת להתרשם מעוצמת הסחיטה שלהן.

5. מנוע חזק יותר = כוח סחיטה גדול יותר

יש לבחון אמירה זו בביקורתיות. כח הסחיטה מושפע לא מכח המנוע, אולם לא פחות מכחך ממבנה המסחטה. מחד, מסחטת מיצים בעלת כוח מנוע חזק יותר היא בעלת פוטנציאל לסחוט פירות וירקות טוב יותר. מאידך, מבנה המנוע משפיע בצורה משמעותית על כוח הסחיטה: אם החברה שיצרה את המנוע ואת התמסרות סביבו עשתה עבודה טובה, היא תוכל להגיע לכוח סחיטה רב יותר, אף במקרים בהם כח המנוע (הוואט) נמוך יותר. המסקנה – מסחטות בעלות כח מנוע זהה אינן בהכרח בעלות כח סחיטה זהה.

המדריך המלא לרכישת מסחטת מיצים
המדריך המלא לרכישת מסחטת מיצים
המדריך המלא לרכישת מסחטת מיצים
המדריך המלא לרכישת מסחטת מיצים

6. "מסחטה יקרה יותר היא מסחטה טובה יותר"

המסחטה הטובה ביותר ללקוח היא שזו שעונה באופן מירבי על צרכיו. תהליך המכירה באופק חדש יחל בתשאול ובירור של צרכי הלקוח. זאת על מנת לסייע לו למצוא את המסחטה אשר תהלום באופן מירבי את מבוקשו. המסחטה הטובה ביותר תהיה אם כך זו שמתאימה לצרכי המשתמש ולא בהכרח זו היקרה ביותר.
המלצתינו, בידקו את צרכיכם טרם הגעתכם לחנות: האם תשתמשו בעיקר לירקות או גם לפירות? מה צפויה להיות תדירות השימוש שלכם? האם תהיו מעוניינים במיץ עשב חיטה בתדירות יומית? כמה כוסות תסחטו בכל פעם? מה הירקות או הפירות שנראה לכם שתסחטו הכי הרבה? האם אתם מעוניינים ביכולות נוספות כגון הכנת סורבה או שייק? מה רמת החשיבות שאתם נותנים לקלות השימוש ולקלות הניקוי? וכן הלאה.

7.  טבלאות השוואה לא אמינות באינטרנט

כיום, מאמצי השיווק של החברות מופנות לזירה האינטרנטית. דרך נפוצה הינה הצגת טבלאות השוואה בין מסחטות. במקרים שכאלו, חשוב לקרוא את הנתונים באופן ביקורתי, לשאול מי פרסם את הנתונים, ולהבין כיצד כל מדד משפיע על התוצר הסופי – המיץ. חברות יכתבו ויפרסמו הכל כדי לשכנע את הקונים לרכוש את מוצריהם, כולל אמירות מטעות. למעשה, הביצועים של מסחטת מיצים תלויים בגורמים רבין ובינהם: כוח המנוע, יעילות המנוע והכח הסיבובי שלו (torque), ניצולת סחיטה ועוד. תהיה זו טעות להסתמך על טבלת השוואה כמקור יחיד. בנוסף, בעת קריאת ביקורות על מסחטה אחת או אחרת יש לשים לב באיזה אתר הן כתובות ולהצליב ביקורות שונות ברשת.

8. מגוון דגמים ללא הבדל אמיתי באיכות או בביצועים 

קיימות חברות המייצרות דגמים רבים, כאשר השוני בין דגם לדגם הוא לפעמים רק המראה או העיצוב החיצוני של המסחטה. למעשה, כאשר יש ריבוי דגמים אין בהכרח הבדל מהותי ומשמעותי בין הדגמים, כך שהביצועים שלהם נשארים זהים וללא שיפור. אל תסתמכו על מראה חיצוני, כיוון שהמראה החיצוני יכול להטעות.

9. היזהרו מהטעיות בפרסום

כאשר חברה מסחרית מציגה עובדה לדוגמא: מסחטת _____, המסחטה היחידה ששומרת על הערך התזונתי. בידקו מה המקור וחפשו את האסמכתא לאמיתות הטענה. מפםרסמים משתמשים לא אחת במצג שווא. כל עובדה שהיא – צריכה לעורר חדש. ובדיקה מעמיקה.

10. על מה כן להסתמך בבחירת מסחטת מיצים?

 • חפשו מותג בינלאומי אמין שמתמחה במסחטות.
 • צפו בסרטונים, אך שמרו על עין בוחנת.
 • ביקורות ברשת – ניתן להסתמך על ביקורות באמאזון, אך אל תסתמכו על ביקורות של לקוחות באתר היצרן. לא כדאי לכם להסתמך על ביקורות בודדות, אלא בידקו את הרוח הכללית.
 • מי היבואן שעומד מאחורי המסחטה. איזה שירות אקבל לאחר הרכישה?
 • אם לא תהיו מרוצים, האם היבואן מאפשר לשדרג או להחליף את המסחטה (בתנאים מועדפים) במסחטה אחרת?
 • עלות מול תועלת – לפעמים כאשר קונים בזול, אתם יכולים לצאת ביוקר.
  מסחטה שאינה אמינה תגרור אתכם להוצאות נוספות על חלקי חילוף, וזמן מבוזבז על שירותי מעבדה. מוצר שאינו איכותי מספיק, בעל ניקוי מסורבל ונוחיות סחיטה פחותה עשוי לגרום לכם לאורך זמן להשתמש פחות במסחטה. מומלץ מראש להשקיע במוצר איכותי ואמין, שיענה ככל האפשר על צרכיכם.
 • מה רוחב הפיה של המסחטה?
 • אם אתם מעוניינים, נסו לקבל הדגמה של מספר מסחטות. בידקו בעצמכם.
 • נוחות הסחיטה והניקוי – האם קל לסחוט? האם אפשרי לסחוט פירות וירקות שלמים? מה גודל הפיה? האם יש מברשת מיוחדת לניקוי המסננת? האם המברשת שמגיעה בערכת הניקוי היא בעלת זיפים קשים מספיק שינקו ביעילות את חרירי המסננת?


אנו באופק חדש מייבאים, משווקים, ונותנים שירות למסחטות מיצים איטיות למעלה מ- 10 שנים. תוכלו למצוא אצלנו מבחר מסחטות מיצים בסחיטה איטית מהמותגים המובילים העולם, בטווח רחב של מחירים.

לצוות שלנו יש ניסיון רב ברמה הטכנולוגית כמו גם ברמה הבריאותית. אנו רואים כשליחות את הסיוע בקיום אורח חיים בריא, ובתוך כך, גם עזרה לכם בקבלת החלטות צרכניות בתחום.

אנו ממליצים להכיר את המסחטה טרם רכישתה, להתייעץ במומחים ואף לטעום מן התוצר.

נשמח לארח אתכם להדגמה אישית ולהיכרות עם המסחטות האיטיות הנמכרות באופק חדש.