הטרמפולינות הטובות בעולם, תוצרת גרמניה, עם תכנון, השקעה בעיצוב והקפדה על חומרי גלם איכותיים ביותר. לשמירה על הכושר, המשקל וכל זאת בהנאה ומתוך חוויה מעוררת שרוצים לחזור עליה בכל יום מחדש. אימון על טרמפולינה נחשב לאחת משיטות האימון הבריאות ביותר.

  • אודות מיני טרמפולינה בליקון Bellicon

אודות חברת בליקון, גרמניה, מייסדת מיני טרמפולינה חדשנית בקפיצה רכה 

אבותיהן היו טרמפולינות שוודיות עם קפיצי-רצועה

לפני 25 שנה, גרט פון קונהארדט, ייבא את הדגם "Minihopper", יחד איתו משוודיה לגרמניה. בניגוד למיני-טרמפולינות מסורתיות, הטרמפולינה הזו הייתה מבוססת על כבלי גומי במקום על קפיצי מתכת. מסיבה זו היא כבר הציעה חוויית ניתור גמישה ומהנה יותר באופן ברור מאשר כל טרמפולינה אחרת בשוק הגרמני.
לא היה זה מפתיע, אם כן, שהטרמפולינה הזו התקבלה בחום על ידי המבקרים בסמינרים שלו, שנערכו תחת הסיסמה "אין זמן אך עדיין בכושר", והמכירות של הטרמפולינה המיוחדת הזו החלו בגרמניה ב-1987. לא נדרש זמן רב עד שהחברה המתמחה שלו, אשר ביססה את פעילותה סמינרים לאימון/תנועה, הייתה מעורבת יותר ויותר בייבוא ובמכירות של "Minihopper" השוודית.

 

פיתוח טרמפולינת ה-Medi-Swing

גרט פון קונהארדט הבין מהר מאוד שהטרמפולינה הזו לא איפשרה רק אימון סיבולת מספק, אלא היו לה גם השפעות חיוביות מאוד על גוף האדם, כמו גם על הרוח. אולם הוא הבין שהמכשיר הנפלא הזה יכול להיות אופטימלי יותר אם רק יוכל להפוך את תנועת הניתור לגמישה ועדינה יותר.
כתוצאה מכך הוא החל בפיתוח מיני-טרמפולינה חדשה התלויה ברצועות ושמה "Medi-Swing", אשר יצאה לשוק ב-1995.  לטרמפולינה זו תנועת ניתור עדינה יותר ומשופרת ומסגרת יציבה מאוד שדמתה במראה לעיצוב שעדיין נמכר היום. זמן קצר לאחר ההשקה דגם זה היה זמין למכירה גם עם רגליים מתקפלות ולא רק עם רגליים מתברגות.

 

מערכת רצועות בנג'י חדשה

כל טרמפולינה – גם כאלו של דגמים יוקרתיים – נתונה לשחיקה ובלאי טבעיים בגלל הפעולה המכנית המתמשכת המופעלת עליה. ממש כשם שסוליות נעלי הריצה או גלגלי האופניים מתבלים, הקפיצים בטרמפולינות עם קפיצי מתכת נשברים והרצועות בטרמפולינת רצועות בנג'י נשחקות גם כן.
לפיכך, במוקדם או במאוחר ובתלות באינטנסיביות ובתדירות הפעילות, חובה להחליף את הרצועות או הקפיצים. לרוע המזל, פעולה זו לרוב מורכבת ומעייפת ולכן היא מתישה לקוחות רבים – דבר המוביל לכך שלעיתים קרובות מפסיקים להשתמש בטרמפולינה השחוקה.
מסיבה זו, בתחילת שנות ה- 2000, החל פיתוחה של מערכת מתלים חדשנית ומהפכנית אשר הייתה מבוססת על רצועת בנג'י יחידה, עליה הוצא פטנט בשנת 2002 על ידי HeikoSchmauck, יחד עם פיליפ פון קונהארדט (בנו של גרט פון קונהארדט). מערכת המתלים הייחודית לא רק איפשרה החלפה קלה של הרצועות, אלא היא גם שיפרה משמעותית את תנועת הניתור. יתרון אחרון הוא שנעשה שימוש באורך כפול של רצועה מאשר קודם, שגרם לרצועה להימתח טוב יותר. בנוסף, היה זה אפשרי עתה – בפעם הראשונה – להחליף ולכוונן את הטרמפולינה בכל רגע נתון פשוט על ידי החלפת רצועות הבנג'י.

408543_230670097031317_1607602419_n
Medi-Swing_V1_gelb_08 (1)
p009_1_03

 Bellicon: הטוב ביותר משתי חברות שהתאחדו

בעודם מנסים להוסיף ולשפר את טרמפולינת Medi-Swing, הייקו ופיליפ פון קונהארדט נפגשו עם צ'רלס לוגינבול, ראש חברת הטרמפולינות השווייצרית Rebound Dynamic Europe, ב-2003. במהרה הם הבינו ששניהם ניסו להגשים אותה מטרה: ליצור את המיני-טרמפולינה האולטימטיבית. ולכן שתי החברות התמזגו בסוף 2003 והקימו את Bellicon
יחד, הם שילבו את הידע והמרכיבים הטובים ביותר במוצריהם הקיימים לתוך הפרוייקט החדש. ב-2005 הושקה טרמפולינת "Bellicon".

 

האיכות הגבוהה ביותר: מסגרת נירוסטה המיוצרת בגרמניה

על מנת לשפר את האיכות אף יותר, Bellicon החליטו ב-2007 להעביר את ייצור המסגרות לגרמניה. זו הייתה הדרך היחידה האפשרית להמשיך להבטיח את איכות הייצור שאין שנייה לה ואשר אליה הם שאפו.
רק אחרי שהושגה רמה חדשה זו של מלאכת הייצור היו יכולים סוף סוף לייצר את הדגם "Bellicon Premium", עם מסגרת הנירוסטה שלו המשלבת את היתרונות הבריאותיים המעולים של טרמפולינת Bellicon עם עיצוב אסתטי עד לקו הגימור האחרון, ועמידות לשהייה בחוץ בכל מזג אוויר.
תנופת הפיתוח והשיפורים הטכנולוגיים אינם פוסקים עד היום ובחברה כבר מתכננים את המוצר הבא…

 

למידע נוסף  אודות הטרמפולינה בקרו באתר בליקון ישראל 

bundle_option[19]=261&bundle_option[20]=258&bundle_option[21]=280&bundle_option[22]=223&bundle_option[23]=458&bundle_option[24]=459&bundle_option[34]=474&product=60
178569_291779284253731_1985590673_o