Kyocera, חברה יפנית וותיקה ובעלת פריסה עולמית אשר נוסדה בשנת 1959.

חטיבת מוצרי המטבח של 'קיוסרה' מייצרת כבר יותר מ-30 שנה מגוון מוצרים איכותיים ובעלי אמינות יוצאת דופן, בין השאר הודות לטכנולוגיה הקרמית שבה מתמחתה החברה.

  • מה סוד אריכות החיים ביפן

מדוע היפנים בריאים וחיים יותר?

יפנים חיים יותר זו עובדה !

לפי ספר השיאים של גינס, ליפנים יש את תוחלת החיים הכי גבוהה בעולם.
אישה ממוצעת ביפן צפויה לחיות עד גיל 87, וגבר עד גיל 80 (בהשוואה ל-81 אצל נשים ו-76 אצל גברים בארה"ב).
בנוסף לתוחלת החיים הגבוהה הזקנים ביפן גם בריאים במיוחד. לפי ארגון הבריאות העולמי הקשישים היפניים ממעטים בצריכה של שירותי בריאות בהשוואה לקשישים בשאר העולם, למרות גילם המופלג.

מה הסוד שלהם? איך הם מנהלים חיים ארוכים ובראים כ"כ ? בעבר חשבו שהסיבה נעוצה באורח החיים המסורתי השקט והרגוע, בתזונה הבריאה המבוססת על ירקות, תה ירוק, ודגים טריים.

מעניין הוא, כי תהליכים גלובליים ומגמת ההיפתחות לתרבות המערבית ומאפייניה, על אף עוצמתם, לא שינו באופן מהותי את הנוהגים המסורתיים בני מאות השנים.
ולמרות שיפני ממוצע עובד 15 שעות ונתון ללחץ מתמיד ממעסיקיו, וקוקה קולה ומקדולנדס השתלטו על הערים המרכזיות, עדיין באופן סטטיסטי, המסורת בת המאות שנים הוכיחה עמידות בפני הטמעת המערביות הפוקדת את יפן במאה האחרונה.  

פאסט פוד שייך לצעירים בערים הגדולות, ואילו הדור המבוגר, עדיין מקדש את המסורת היפנית. אצל אלו האחרונים, הכנת הארוחה הנה טקס בפני עצמו, לא פחות מאכילת הארוחה. מסורת הבישול היפנית בת מאות שנים, ומבוססת על מצרכים טריים והכנת מנות קטנות עם ערכי תזונה גבוהים. תזונה זו לפי החוקרים מסייעת במניעת מחלות לב וסרטן.

חלק משמעותי ממסורת הכנת המזון מתייחס לאסתטיקה, לדיוק של המנה, לסידור השולחן ובכלל להתייחסות לשעת הארוחה. במקום זה אנו מוצאים הלימה בין איכות המזון למראה.

קונצרן קיוסרה(Kyocera) הינו מהחברות המוכרות בעולם. אחד מתחומי ההתמחות הראשיים של החברה הינו מוצרים קראמיים בחזית הטכנולוגיה.
אין כמעט רכב בעולם שלא מכיל לפחות רכיב אחד של קיוסרה . אחד מקווי המוצרים המפורסמים של קיוסרה הוא מוצרים קראמיים למטבח, שפותחו ברוח המסורת היפנית. בין המוצרים : סכינים, מטחנות, פומפיות, כוסות טרמיות, משחזים ועוד.

סדרות הסכינים הקרמיות קרויות על שם מוטיבים מרכזיים ביפן, כך לדוגמא שם סדרת סכיני ה Fuji הינו מחווה להר פוג'י ביפן, ידיות העץ בסדרת הסכינים Japan עשויות מעץ ה Pakka הנפוץ ביפן.
השילוב של טכנולוגיה מתקדמת  ומסורת גם באופני הייצור. כל סכין קרמית של קיוסרה עוברת השחזה ידנית אחרונה על ידי אמן השחזה יפני. אביזרי החיתוך והקילוף למטבח של קיוסרה ידועים בחדות ודיוק יוצאי דופן.

היתרונות שבשימוש במוצרים קרמיים בכלל וסכינים בפרט:

עמידות גבוהה: שומרים על החדות עד פי עשרה יותר מלהבים רגילים, בבדיקות בלתי תלויות, אינם מחלידים ואינם סופגים ריחות בהשוואה לסכיני פלדה.

ניקיון: הלהבים הקרמיים אינם משאירים צבע, ריח או טעם מתכתי על המזון. ניקיון פשוט ומהיר, מתאים לשטיפה גם במדיח הכלים.

קלילות: משקלו של להב קרמי הינו כמחצית ממשקלן של סכיני מתכת ובזכות הידיות הארגונומיות העבודה נוחה ומדויקת.

מטבע היות החומר הקרמי – חומר טבעי שאינו מחמצן. כאשר הוא בא במגע עם מזון, בשונה מחומרים אחרים כפלסטיק ומתכות שונות, הוא אינו פוגם בערכיו התזונתיים של המזון.

בנוסף, החדות הגבוהה במיוחד של הסכינים הקרמיות של קיוסרה, ממזערת את שטח המזון החתוך הבא במגע עם האוויר ובכך מפחיתה את פעולת החמצון באופן משמעותי.

נסו לחתוך תפוח בסכין קרמית של קיוסרה, ותיווכחו כי בשונה משימוש בסכיני מתכת בה פנים התפוח ישחיר לאחר מספר דקות בחיתוך עם סכין שלח קיוסרה, התפוח ישמור על צבעו לאורח זמן ממושך.

השימוש במוצרי קיוסרה מאפשר לחוות וליהנות מרמת הדייקנות היפנית, מהאסטתיקה, ומהחיבור לתזונה בריאה.

   

1I98MkbJ
אודות חברת Kyocera
אודות חברת Kyocera
אודות חברת Kyocera
מה סוד אריכות החיים ביפן