כיצד להשתמש בסופר ספירולייזר

חלקי הפורס הסופר ספיראלי

 

1- פתח הכנסת הלהב

2- מסוע ידית האחיזה

3- רגליות הצמדה מסיליקון

4- נעצי אחיזה בירק/בפרי

5- תא אחסון ללהבים מתחלפות

6- חריר השחלה לשיפוד בלהב טורנדו

7- טבעת קיבוע לירקות בלהב ספגטי

Super-spiralizer-350px
blades350px

אופן השימוש בפורס ירקות ספירלי "סופר-ספירולייזר"

שלב 1:  להניח את המכשיר על משטח העבודה ולהצמיד חזק כלפי מטה על מנת להצמיד את רגליות הסיליקון למשטח. כדי לשחרר את הרגליות, יש למשוך בלשונית של הרגלית (3).

שלב 2: בחירת הלהב המתאים:

  1. להב טורנדו
  2. להב ספגטי עדין
  3. להב ספגטי עבה

לאחר בחירת הלהב יש להכניס את הלהב לפתח ההכנסה בקדמת הפורס (1)

step1-350px
step2-350px

השימוש בלהב ספגטי ירקות

שלב 3: (להב ספגטי) על מנת לקבל ספגטי מירקות, יש לחתוך תחילה את הקצה של הפירות והירקות על מנת ליישר את הקצה שלהם (כולל קישואים, זוקיני, גזר, קולורבי וכו'). לאחר מכן לנעוץ את הירק לתוך נעצי הידית (4), ולהצמיד את הירק אל טבעת הקיבוע שנמצאת על גבי הלהב (7). כדי לפרוס את הירק לספגטי, יש לסובב את ידית ההפעלה עם כיוון השעון תוך כדי הפעלת לחץ על הירק לכיוון להב הפריסה.

step3-spagetti-350px

שימוש בלהב טורנדו

שלב 3: (להב טורנדו) יש לחתוך את הקצה החיצוני של הירק (תפוח אדמה, למשל) בצורה ישרה (א). לשפד את הירק על שיפוד המתכת מהצד שחתכנו, עד אשר רק כ- 2 ס"מ של השיפוד מבצבצים מתוך הירק (ב). יש להשחיל את הקצה הקטום של השיפוד לתוך הטבעת במרכז הידית המסתובבת (ג) ולאחר מכן לנעוץ את הירק בחוזקה אל תוך נעצי הידית (ד).

שלב 4:(להב טורנדו), יש להשחיל את קצה השיפוד החד לתוך החריר שמצוי בלהב הטורנדו (6), לאחר נכן להצמיד את הידית המוסעת(2)ואת הירק הנעוץ כנגד הלהב (A). ניתן לכוון את עובי הפרוסות על ידי סיבוב של בורג הכוונון (D).

step3-tornado-350-px
step4-350px

שלב 5:(להב טורנדו) על מנת לפרוס את הירק יש לסובב את ידית האחיזה עם כיוון השעון, תוך כדי הפעלת לחץ קל עם מסוע הידית (2) כנגד הלהב. הירק נפרס בספירלות מסביב לשיפוד. בתחילת העבודה יש לתמוך מעט בספירלות על מנת שיתמקמו על השיפוד בצורה מיטבית. בתום הפריסה ניתן לשלוף את השיפוד מהפורס, עם הירק המסולסל עליו.

step5.-350pxjpg