אודות Nada Chair

אודות חברת נאדה צ'ר

 

ברוכים הבאים למשפחת Nada-Chair! מאז 1985 החברה מוציאה פטנטים ומייצרת קו ייחודי של מערכות תמיכה לגב המעוצבות כך שיעזרו לגופנו לתמוך בעצמו. החברה עוסקת במוצרי נוחות ובמניעת כאבי גב. אין זה משנה כמה שעות ביום אתם מעבירים בישיבה או בנהיגה, שימוש ב- Nada-Chair יהפוך את החיים שלכם לנוחים יותר ובריאים יותר. מוצרי Nada-Chair, המשמשים בחלל את האסטרונאוטים של NASA, הינם קלים ומגוונים דיים ללכת אתכם לכל מקום. ובעוד שמחקרים מדעיים הראו כי הם יעילים יותר ממוצרים אחרים, שמחירם גבוה בעשרות מונים, המוצרים שלנו מתומחרים במידה השווה לכל כיס. המוצרים ניתנים להדגמה באופק חדש ואצל המשווקים המורשים. המוצרים מיוצרים כולם לפי התקנים הגבוהים ביותר, הן מבחינת החומרים והן מבחינת האתיקה ואמינותם.

 

Nada-Chair-2

 

מחקרים מדעיים אודות נאדה צ'ר

מאז 1989 נערכו מספר מחקרים מדעיים על מנת לבחון היבטים שונים של מערכת תמיכת הגב של Nada-Chair העוסקים בשאלות הבאות:
• האם תמיכות הגב של Nada-Chair משפרות את היציבה ומחזירות את עיקולי הגב הטבעיים?
• האם מוצרים אלו יכולים למנוע הפרעות שרירים ושלד (Musculoskeletal disorders)?
• האם ישנה ירידה בפעילות השרירים בגב, המצביעה על יציבה רגועה יותר?
• כיצד המשתמשים חווים את ההבדל ביציבה עם וללא התומכות?
• האם הלחץ המופעל על הברכיים הוא במידה מתקבלת?
• האם גרסת הנהיגה של המוצר (LumbarJack) מפריעה לתנועות חיוניות של הרגליים בעת הנהיגה?
חלק מהמחקרים הראשונים נערכו בסביבה אוניברסיטאית על ידי סטודנטים במהלך לימודי התואר הרפואי שלהם. מחקרים אחרים נערכו על ידי מוסדות עצמאיים ומרפאות. לפחות מחקר זר אחד, שנערך ביפן, טרם תורגם לאנגלית.

מחקרי טיפולים פיזיותרפיים

באפריל 1989 הושלמו שני מחקרים על ידי בית הספר לפיזיותרפיה בקנדה ובארה"ב. שניהם נועדו לבחון את טענות היצרן בנוגע לשיפור היציבה בידי המוצרים שלהם. המחקר הקנדי ניתח תצלומים של נבדקים יושבים עם וללא ה-Nada-Chair. בנוסף הנבדקים מילאו שאלון בנוגע לנסיונם עם המוצר. המחקר בארה"ב מדד את העיקול המותני של הנבדקים תחילה בזמן עמידה ואז במהלך ישיבה, הן עם או בלי ה-Nada-Chair. שני המחקרים הוכיחו את טענות היצרן שה-Nada-Chair מספק שיפור משמעותי של לורדוזיס המותן ועל ידי כך מוביל ליציבת ישיבה טובה יותר.

 

מחקרים ממקורות קליניים

ב-1995, המגזין לעיסוק שיקומי (Journal of Occupation Rehabilitation) פרסם מחקר של שני חוקרים מקליפורניה בתחום ה-sEMG (כלי למדידת טמפרטורה ופעילות חשמלית של העור). ההשפעה של עיצוב הכסא על עייפות שרירי הגב נבדקה על ידי שימוש בכלים אלקטרומיוגרפיים המודדים את הפעילות של שרירים פרא-ספינליים בנבדקים יושבים. החוקרים התעניינו בהשפעות השימוש ב-Nada-Chair על הרמה של פעילות השרירים הנדרשים לישיבה. הם בדקו נבדקים יושבים על מנת להשוות בין 1) כיסא משרדי ארגונומי סטנדרטי; 2) המוצר המכונה "כסא ברכיים" (Balance Chair) שאין לו משענת גב; ו-3) שימוש ב-Nada-Chair. התוצאות מראות ירידה מובהקת בפעילות השרירים בגב האמצעי והעליון כמו גם ירידה באזור המותני בעת השימוש ב-Nada-Chair.

Nada-Chair-1

 

מחקרי ה-LumbarJack

עם ההשקה ב-1993 של תמיכת ה-LumbarJack בנהיגה, היה זה מחייב להוכיח שהמוצר לא יגביל את המשתמשים בתנועות הנדרשות לצורך שמירה על נהיגה בטוחה. זמן תגובת הבלימה בעת חגירת מערכת תמיכת הגב LumbarJack הראה כי "לא הייתה השפעה כללית על זמן התגובה בעת חגירת ה-LumbarJack". זמני הבלימה שנמדדו בפועל היו מהירים במידה לא מובהקת באותם נבדקים שחגרו את תמיכת ה-LumbarJack.

 

מחקרי TNO

מוסד הולנדי בליידן ערך מחקר, הערכת עזר ישיבה: ה-Back-Up, הכולל מדדים אובייקטיביים וסובייקטיביים כאחד. בעוד שחלק מממצאי ה-EMG של מחקר זה מועמדים בסימן שאלה עקב מחקר שפורסם מאוחר יותר והכיל מדגם גדול יותר (מדגם הנושא של מחקר זה כלל רק שני גברים בריאים במחקר הראשון ו-5 מכל מין, גברים ונשים, במחקר השני), הוא כן כולל מחקר יעיל של לחצי הברכיים. התוצאות הובילו לשינוי ובדיקה מחדש של ה-Back-Up בעזרת כריות (כעת נמכרות בתור המוצר הנלווה CushShins) המרחיבות את אזור פיזור הלחץ המופעל על הברך/עצם השוק. שיפור זה הוביל לעלייה מובחנת ומובהקת בתחושת הנינוחות בברכיים כמו גם ל"השפעות אובייקטיביות וסובייקטיביות חיוביות על היציבה של הצוואר והגב העליון וללא השפעות לא מקובלות על אזורים אחרים של הגוף…"