יציבה נכונה ותמיכה בגב

יציבה נכונה בזמן ישיבה – הבעיה והפיתרון. טיפול ומניעת כאבי גב בעזרת נאדה צ'ר

הבעיה: הכיסאות אינם תומכים ביציבה

"כל חיי הרגליים שלי נדפקו על ידי כסאות שאני עצמי עיצבתי". – פרנק לוידרייט

ישיבה שאינה ביציבה נכונה הינה בעיה כלל אנושית, אשר אורח החיים המודרני גרם להחרפתה.  יציבה לא נכונה יכולה להוביל לעיוותים קבועים וכאבים של עמוד השדרה. אם לא די בכך שכסאות אינם פותרים בעיה זו, מרביתם לרוב אף מחמירים אותה! מדוע? כסאות הינם מנגנונים פסיביים שאינם יכולים לספק תמיכה מספקת בגב התחתון, החיונית לשמירה על יציבה בריאה, נוחה וזקופה. הכיסאות ה"ארגונומיים" לכאורה מבטיחים לכם תמיכה מותנית, אולם אינם יכולים לספק אותה. כסאות אלו, אינם מונעים יציבה לא טובה, ובמקרים רבים אף מחמירים יותר את בעיות הגב. איזו עוד סיבה יש לכך שעדיין אנשים רבים מתלוננים על כאבים בגב התחתון ועומסי צוואר וכתפיים מוקרנים הנגרמים מהישיבה המרושלת? השורה התחתונה: הכיסאות אינם עובדים.

 

Nada-Chair-4

 

הפתרון: חגרו את הכסא שלכם

הכיסא האידיאלי שנע עם הגוף "ממש כפי שכפפה נעה לתנועות היד אותה היא עוטפת". – אמיליו אמבאז

ה-Nada-Chair הוא הכסא שתוכלו לחגור. מתלה מונע יציבה כפופה זה מאפשר לכם לשבת בנוחות למשך שעות ביציבה נכונה ונטולת מאמץ. כשאתם נשענים קדימה, משענת הגב עוקבת אחריכם. מאחר וה-Nada-Chair עוקב אחר כל תנועה של גופכם, אתם יכולים ליהנות תמיד מתמיכה איתנה, מתכווננת ודינמית החובקת את גבכם התחתון. "ה-Nada-Chair פועל כמו שריר נוסף שלעולם אינו מתעייף", מסביר ד"ר ארתור ווייט. על ידי שימוש בברכיים לייצוב האגן, נוצרת הקלה על השרירים מפעילותם האיזומטרית. האגן הופך לתושבת יציבה עליה עמוד השדרה יכול לנוח ללא מאמץ ולשחזר את העיקולים הטבעיים של צורתו.

יתרונות השימוש בנאדה צ'ר Nada-Chair. טיפול ומניעת כאבי גב

מתלי הגב של Nada-Chair מעוצבים על מנת לאפשר לכם לשבת בנוחות למשך שעות ביציבה נכונה וללא מאמץ.
עמוד השדרה שלכם הוא מערום גמיש בעל עיקול טבעי של עצמות, המכונות חוליות. ההפרדה בין החוליות נעשית על ידי דיסקוסים בצורת O בעלי ליבה רכה. כשאתם יושבים לזמן מה, שריריכם נרפים וגורמים לכם לשבת ברישול. הרישול מפעיל לחץ בלתי-שווה על הדיסקוסים המותניים. החוליות נשענות על צד אחד של הדיסקוס המותני ועל ידי כך גורמות לליבה הרכה לפרוץ כנגד הדופן האחורית. דבר זה גורם לכאבי הגב ועם הזמן יכול להוביל להיווצרות בקעים, קרעים או עיוותים אחרים של הדיסקוס. הישיבה המרושלת הינה בעיית גב המובילה אתכם למחזורים נוספים של כאבי גב.

ה-Nada-Chair מקדם יציבה נכונה, אשר מסייעת נגד כאבי הגב. הוא מערסל בנוחות את הגב התחתון ומתואם עם הגוף בכל תנועה כך שהיציבה תהיה טובה. מאחר והעיקול המזיק של עמוד השדרה אינו מאופשר, הדיסקוסים שלכם מוגנים. משתמשים מדווחים על הקלה מיידית בכאבי גב תחתון, צוואר וכתפיים הקשורים ביציבה.
יציבה נכונה מאפשרת באופן טבעי נשימה עמוקה יותר, כך שתחושו רעננים עם תחושה טובה כוללת. בריאות טובה יותר, משמעה פחות ביקורים אצל הרופא. אתם חוסכים זמן וכסף (שלא לדבר על מרשמים למשככי כאבים). אנשים מעריכים יציבה נכונה.
משתמשים במוצרים מדווחים כי הם יכולים לשבת לעיתים קרובות לאורך זמן רב יותר וביתר נוחות. גם על ידי אלו שיושבים שעות מול מחשבים גילו כי הם יכולים להתרכז יותר כאשר תשומת הלב שלהם אינה נשאבת לכאבי הגב המציקים.

 

יציבה נכונה ותמיכה בגב

 

שאלות נפוצות על נאדה צ'ר

 

האם מוצרי Nada-Chair יעצרו את זרם הדם לרגליים שלי?

לא, כלי הדם המגיעים לרגליים עוברים מאחורי הברכיים. הרצועות ממוקמות על גבי עצם השוק ומעוצבות לספוג את הלחץ מבלי לקטוע את זרימת הדם. יחד עם זאת, חשוב לזכור שזרימת הדם ברגליים מוגברת מאוד על ידי תנועה. מכיוון שתוכלו לשבת לפרק זמן ארוכים יותר ביתר נוחות, אנו ממליצים שתצאו להפסקות קבועות כנדרש על מנת לעמוד, להתמתח, ללכת ולנשום עמוקות לפחות אחת לשעה.

 

למשך כמה זמן מומלץ לחגור את רצועות ה-Nada-Chair?

ניתן בקלות לחגור את הרצועות מדי יום, כל היום. בעוד שמרבית האנשים מדווחים על הקלה מידית ומלאה מכאב הגב הנובע מישיבה כפופה, ריאלית, ניתן לצפות שהיתרונות יישמרו וימשיכו כל זמן שתחגרו את הרצועה. כאשר אתם נעמדים או מתהלכים לאחר השימוש ב-Nada-Chair, אין זה חריג להרגיש את "אפקט ההילה" של תחושה טובה ויציבה זקופה זמן מה לאחר מכן. כמו בכל מוצר חדש, יהיה עליכם להתנסות ולהתאים ולכוונן את הרצועות על מנת להתאימן לצורך זמן הישיבה הארוך והנוח ביותר שתוכלו להגיע אליו. מכיוון שתוכלו לשבת לפרקי זמן ארוכים יותר ביתר נוחות, אנו ממליצים שתצאו להפסקות קבועות כנדרש על מנת לעמוד, להתמתח, ללכת ולנשום עמוקות לפחות אחת לשעה.
יש להתחשב בשלושה גורמים היכולים להיטיב את ההחלטה שלכם: 1) גודל הגוף שלכם; 2) הפעילות המתוכננת; ו-3) הצורך באביזרים נילווים. מערכת התמיכה זהה בכל המוצרים, כך שההבדל העיקרי הינו בשינוי מידת הלחץ המחולקת על פני גבכם וברכיכם.

 

איזו רצועה היא הטובה ביותר עבורי? BackRx ?S’port-Backer?

רצועת ה-S’port-Backer היא פתרון התמיכה הטוב ביותר מבחינת יכולת הכיוונון וההתאמה המדויקת. למי שמעוניין בפתרון פשוט יותר ומהיר יותר לשימוש ולהתאמה, אנו ממליצים על ה- BackRx, המשתמש ברצועות אלסטיות לצורך התמיכה, מתאים לרוב האנשים מבחינת מידות גוף ואינו דורש כיוונון.

 

כיצד אדע שכיוונתי את המתלה כראוי?

כמו זוג נעליים המתאימים במדויק לרגליכם, רצועות הגב של Nada-Chair צריכות להתאים ולחבוק את גופכם, אולם לא במהודק מדי. מרבית תהליך ההתאמה הוא עניין של ניסוי וטעיה. אם אתם חשים אי-נוחות לאורך זמן, פשוט הרפו קלות את הרצועות. המטרה היא לשמור על התמיכה בגב התחתון בדיוק מספיק על מנת למנוע את הרפיון שמוביל לכאבי גב. אם אתם יושבים לפרקי זמן ארוכים, מומלץ לשנות את התמיכה על ידי הידוק ושחרור לסירוגין של הרצועות.

 

כמה גבוה עליי לשים את כרית הגב על גבי?

תמיכת הגב צריכה להקיף את עמוד השדרה המותני כאשר כרית הגב ממורכזת בערך בקו החגורה. נסו זאת עד שתמצאו את המיקום הנוח ביותר עבורכם.
האם השימוש ברצועות ה-Nada-Chair יחליש את שרירי הגב שלי לאורך הזמן?
הניסיון מראה דווקא את ההפך. רופאים ברחבי העולם משתמשים ברצועות הגב על מנת ללמד את מטופליהם כיצד לשבת זקופים. לאחר שהורגלו ליציבה טובה, המשתמשים מוצאים שקל להם יותר לשבת כראוי גם ללא התמיכה. בראש ובראשונה, מתלה הגב פועל כשומר מפני יציבה כפופה ומנזקים לדיסקוס מכיוון שהוא פועל כשרירים נוספים השומרים על תמיכת הגב. לרוע המזל, התרומה הגדולה ביותר למחלות וחולשת גב ניתנת על ידי כסא המשרדים הנפוץ, המשרה לא יותר מאשליית תמיכה בעודו גורם למשתמשים לרכון  בישיבתם כנגד משענת הגב.

 

האם תמיכת ה-Nada-Chair תשפר את בריאות הגב שלי?

בהחלט! על ידי כך שיימנע מכם לשבת ביציבה כפופה, מתלה הגב יכול למעשה למנוע עיוותים מתקדמים לעמוד השדרה והתנוונות של הדיסקוס. המתלה חיוני לשמירה על בריאות הגב שלכם לטווח הרחוק ועל כך שהיישור של החוליות ישמור על העיקולים הטבעיים של גבכם.

 

האם אוכל להשתמש במתלי הגב במטוס, על כורסאות או על ספה?

כן, מתלי ה-Nada-Chair ישפרו הלכה ולמעשה את היציבה שלכם בכל כסא ומושב. מתלה-הגב מספק את תמיכת המותן הנוספת שחסרה במרבית משענות הגב. בעת השימוש במתלה על מנת להיטיב משענת גב קיימת, אין זה הכרחי להדק את הרצועות באותה המידה שהייתם נוקטים אם הייתם תלויים במתלה לצורך מלוא תמיכת הגב.