טריבסט היא חברה אמריקאית מהידועות בעולם בתחום מוצרי הבריאות. על מותגי החברה נמנים: מייבש מזון סדונה,מנבטה חשמלית פרש לייף, מסחטת גרין סטאר עלית ועוד.

 • נבטים והנבטה

  הרשמה לסדנת בישול וטעימות ללא תשלום

  מלאו את הפרטים שלכם כאן למטה ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים נוספים

  מדוע כדאי לאכול נבטים?

  היתרונות העיקריים הם טעמם של הנבטים ותרומתם לבריאות. היתרון באכילה של נבטים הוא שבשלב זה של חיי הצמח הוא מכיל פי 10-50 יותר ויטמינים מינרלים, חומצות אמינו ואנזימים מבכל שלב אחר בחיי הצמח. מעבר לפן הבריאותי, הנבטים גם מאוד טעימים, פריכים ועסיסיים. מגוון טעמי הנבטים רחב ביותר: מתוקים, חריפים, פיקנטיים וטעמים נוספים. ניתן להוסיפם לסלט, לסנדוויצ'ים לסושי, ולמגוון מאכלים נוספים.

  מדוע אכילת נבטים חשובה גם למי שלוקח תוספי מזון?

  הבעיה העיקרית בתוספי מזון (מעבר לעלותם הגבוהה) היא יכולת הגוף לספוג אותם. גוף האדם בנוי לעיכול ולספיגה של מרכיבי מזון, ויטמינים ומינרלים בעיקר מן הצומח, בתנאי שהמזון לא חומם, כלומר, כל עוד האנזימים המסייעים בפירוקו, עיכולו וספיגתו בגוף, עדיין פעילים בצמח. תוספי המזון, בעיקר הסינטטיים (מרבית התוספים הם סינטטיים) קשים לספיגה בגוף. הנבטים לעומת זאת, מלאים בויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו (מהם הגוף בונה חלבונים), ואנזימים בתצורה הזמינה לגוף. הנבטים קלים לעיכול. מכיוון שאילו הם צמחים צעירים, המבנה העדין של התאים ממנו הם בנויים מאפשר שחרור של מרכיבי תזונה ביתר קלות. מרכיבי התזונה הינם בתצורה טבעית, ושפע האנזימים מאפשר עיכול וספיגה קלים גם לאנשים הסובלים ממערכת עיכול חלשה.

  היתרונות בהנבטה ביתית לעומת קנייה של נבטים

  קיימים מספר יתרונות לגידול ביתי של נבטים על פני קנייתם:

  ✓ כלכלי– הזרעים צומחים לכדי פי 7-15 ממשקלם. החיסכון הכלכלי בגידול של נבטים הנו פי 3-4 ביחס לקנייתם בחנות.
  ✓ טריות– מכיוון שהנבטים נאכלים סמוך מאוד לקטיפתם, אין אבדן של מרכיבי תזונה הנובע משהיה ממושכת על מדפים בחנות. גידול ביתי מאפשר נבטים ברמת טריות שלא ניתן לקבלה בכל דרך אחרת.
  ✓ מבחר – מבחר הסוגים האפשרי בגידול ביתי גדול לעין ערוך ממבחר הנבטים שתוכל למצוא בחנויות. מבחר האפשרויות לנבטים הוא עצום: צנון, ברוקולי, כרוב, שום, בצל, חמניות, עשב חיטה, מונג, חילבה, אלפלפא, תלתן, עדשים, חומוס ועוד ועוד (את מרביתם לא ניתן להשיג לקניה. גם לא בחנויות הטבע).
  ✓ אורגני – גידול ביתי אורגני ללא ריסוסים וללא כימיקלים.
  ✓ כיף – גידול נבטים יכול להיות חוויה. כבני אדם, אנו אוהבים להכניס "ירוק" לחיינו ולסביבתנו. עבור הילדים גידול של נבטים יכול להיות חוויה לימודית, ותסייע להרגילם לתזונה בריאה.

  נבטי אלפלפא
  עשב חיטה
  sprouts1050_1

   הרשמה לסדנת בישול וטעימות ללא תשלום

   מלאו את הפרטים שלכם כאן למטה ונחזור אליכם בהקדם עם פרטים נוספים