מדוע לבחור בסכין קרמית?

Ceramic-Knife-Guide-1_New-Horizon-Magazine-750-450

 

השימוש בכלי מטבח איכותיים, ביניהם סכינים קרמיות, צובר תאוצה בשנים האחרונות בארץ ובעולם. נוחות השימוש, העמידות והתוצאה הופכות את הסכין הקרמית לכלי עבודה נחשק במטבח הביתי. החומר הקרמי ממנו עשויה הסכין נקרא זירקוניה שהינו חומר טבעי (היא שונה מקרמיקה בהרכב המולקולרי שלה). 

יתרונות הסכין הקרמית על פני סכיני המתכת:

✓ חדות גבוהה – מזונות רכים כקשים (עגבנייה, בטטה, פרי הדר ועוד) הסכין הקרמית תפתיע בחיתוך החד והמדויק של המזון. ומעבר לתוצאה, האוחז בסכין ירגיש כי היא "חותכת את המזון כמו חמאה", ללא כל מאמץ.
✓ אין תגובה כימית בין הסכין למזון – בשונה מסכיני מתכת המזרזות את התחמצנות המזון בשל החומר ממנו הן עשויות, החומר הקראמי ממנו עשויה הסכין בשילוב עם חדותה, מפחיתים את השטח הבא במגע עם האויר ובכך, מאטים את התחמצנות המזון (ותופעת לוואי של השחרה). באופן זה, הוא נשמר לאורך זמן רב יותר ושומר על מראהו וטעמו המקורי.
✓ אין כל אפשרות לחלודה משום שהסכין אינה מתכתית.
✓ משקל קל – קלות מאד ומהוות יתרון גדול לחובבי כלי המטבח הקלים, ועבור אלו העובדים במטבח ממושכחות. אינן מייצרות עומס על המפרקים.
✓ עמידות / חדות לאורך זמן – הסכינים נשארות חדות עד פי 10 יותר זמן מסכינים ממתכת.

 

איך משתמשים בסכין קראמית וכיצד שומרים עליה?

משטח חיתוך – סכינים קרמיות הינן חזקות ביותר, אולם שימוש לא נכון יכול לפגוע בקצה שלהן. מומלץ להשתמש במשטח חיתוך עשוי עץ או פלסטיק. אין לחתוך על משטח שיש, זכוכית או מתכת. אם הסכין נופלת על הקצה שלה (מראש, מטעמי בטיחות יש להיזהר מכך), קיים סיכוי לשבר בקצה.

אין להשתמש בסכין כפותחן – הסכין אינה מיועדת לכך וזה עשוי לפגוע בה.

ניקוי – סכינים קרמיות קלות מאוד לניקוי משום שאינן מגיבות למזון. הן מתנקות בקלות באמצעות שטיפה קלה וניגוב.

שטיפה במדיח – ניתן לשטוף במדיח אך מומלץ להפריד מכלים אחרים. תנועה של הסכין כנגד כלי מטבח אחרים (כגון צלחות) עשויה לפגוע בכלים או בסכין עצמה.

אחסון – מומלץ לשמור את הסכין במתקן בו לכל סכין חריץ משלה, או להניח במגירה עם כיסוי/ מגן להבים, לשמירה על הלהב, וכמובן על הידיים.

סכינים קרמיות חדות מכפי שהן נראות. יש לנהוג בהן בזהירות.

אין לאפשר שימוש של ילדים ללא השגחת מבוגר.

מה מיוחד בסכינים קראמיות  Kyocera Kitchen  ?

✓ עמידות גבוהה – הגמישות המאפיינת את הלהב בסכינים הקראמיות של קיוסרה, הנה המפתח לעמידותן. הסכינים הקרמיות של קיוסרה הן פחות שבירות ממרבית הסכינים הקראמיות שקיימות בשוק. ייתכנו נזקים לסכין בעת נפילה ואף שבר, אולם ההסתברות שהסכין תצא ללא פגע מהנפילה היא הרבה יותר גבוהה בסכין זו.
✓ גימור באיכות גבוהה מאוד במגוון צבעי ידיות. אופציה ללהב לבן או שחור (שונים בצפיפות החומר)
✓ ידית ארגונומית קלה ונוחה לאחיזה.
✓ מגוון סוגי סכינים לכל מטרה בסדרות שונות.

✓חדות – נשמרת לאורך זמן, להב הסכין אף הוא עובר ליטוש מיוחד בעבודת יד מסורתית ע"י אומנים יפנים.